2021-05-02 17:30

Sprowadzeni na ziemię 2012-04-15
16:36:51

Faworyt z Poronina pewnie zwycięża w Dobrej!

Poroniec wykorzystał wszelkie błędy i mankamenty gospodarzy, pakując piłkę do siatki 6-krotnie. Zwycięstwo drużyny z Podhala w pełni zasłużone. Poroniec Poronin potwierdza swoje aspiracje do awansu. Podhalańczycy byli lepsi pod każdym względem. Do przerwy nic nie wskazywało aż takiej klęski. Po pierwszej połowie mieliśmy bowiem 0:1.

Prawdziwy koszmar rozegrał się po przerwie. Drużyna dowodzona przez Ryszarda Czerwca strzela nam w tej części gry aż 5 goli. Jak to się mówi szczęście sprzyja lepszym i tak było dzisiaj. Oczywiście nie ma się co usprawiedliwiać – podkreślę po raz kolejny – zasłużone zwycięstwo Podhalańczyków. W panujących warunkach - fatalnych, lepiej poradziła sobie drużyna po prostu lepsza. Kuriozalną sytuacją była akcja Daniela Palkija w drugiej połowie. Nasz napastnik po solowej akcji w sytuacji jeden na jeden oddaje strzał, piłka leci do siatki, mamy już prawie bramkę, jednakże... piłka staje w kałuży przed bramką.

Pech, słaba postawa, mocno okrojony skład, bardzo mocny rywal - te wszystkie i milion innych czynników złożyły się na naszą dzisiejszą porażkę. Warto dodać, że goście strzelili nam bramki i ze stałych fragmentów i z gry. I ładne i „popularne” „farfocle”. Jednakże nie liczy się jak bramka wpada – najważniejszy jest wynik. Drużynie z Poronina dziękujemy za cenną lekcję, twardy mecz i życzymy powodzenia w walce o awans.

Po takim występie nie pozostaje nic innego jak zapomnieć, podnieś głowy do góry, wybiegać swoje w nadchodzącym tygodniu i odpowiednio skoncentrowanym podejść do meczu w Rytrze już za tydzień. Na spotkanie z Rytrem do gry powracają "wypauzowani" Niedojad, Gąsior i Drożdż.

Dobrzanka Dobra 1:6(0:1) Poroniec Poronin

Skład:
Nika – Joniec, Dziadoń W, Opyd, Podgórni – Podgórny(88` Palkij G), Dziadoń K, Kubowicz(55` Miśkowiec), Krywoborodenko – Lach(70` Palka), Palkij D

Bramkę dla Dobrzanki strzelił w 71 minucie Mala Noche.

Trener o meczu-: Wynik odzwierciedla przebieg spotkania. Poroniec był drużyną lepszą pod każdym względem. Indywidualne umiejętności, warunki fizyczne, zdolności  motoryczne, doświadczenie, organizacja gry to wszystko w drużynie z Poronina było dziś  na dużo wyższym poziomie niż w Dobrzance! Rywal z wyjątkiem kilku chwil, kilku akcji nie dał nam cienia sznas na to by zagrać swoją piłkę. Na pewno można było zagrać lepiej, na pewno brak czołowych piłkarzy pauzujących za kartki(Niedojad-stoper, Gąsior-rozgrywający, Drożdz- napastnik) tworzących szkielet drużyny mających olbrzymie znaczenie na sposób rozgrywania naszych ataków było dziś widać. Kilku chłopców przerósł rywal tej klasy, kilku zagrało poniżej możliwości popełniając proste błędy, kilku przegrało ten mecz w głowie. Mimo to nie załamujemy rąk, nie robimy tragedii ani żadnych nerwowych ruchów. Znamy swoje możliwości. Postaramy się z tej cennej lekcji wyciągnąć wnioski. Nie wątpliwie nasze doświadczenie jest dużo bogatsze po tym meczu.  Była to bardzo wartościowa lekcja z rywalem jakiego jeszcze w dobrej nie było dane nam gościć!