2021-05-02 17:30

Świetnie inaugurujemy sezon! 2013-08-16
14:27:42

Ujanowice rozgromione na własnym terenie.

Świetnie inaugurujemy sezon, wygrywamy w dobrym stylu z jednym z pretendentów do walki o awans do okręgówki. Więc pierwsza ligowa kolejka już za nami, gdzie liderem została Laskovia Laskowa pokonując 5:0 Mordarkę. Ale przejdźmy do wydarzeń z Ujanowic.

Od początku spotkania, przeważającą stroną byli goście - Dobrzanka Dobra, którzy to raz po raz próbowali zagrozić bramce gospodarzy. Udokumentowanie tej lekkiej przewagi nastąpiło w 12 minucie, kiedy to podanie od Grześka Palkija wykorzystał powracający po półrocznym wypożyczeniu w Limanovii - Damian Lach, posyłając futbolówkę płaskim strzałem tuż obok bramkarza. Mecz powoli zaczynał nabierać tempa. Gospodarze podrażnieni utratą bramki starali się odrobić straty. Niestety dla nich, a dobrze dla nas w 30 minucie fatalny błąd popełnił obrońca podając piłkę tuż pod nogi Podgórnego, który również nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i podwyższył wynik spotkania. Ta bramka ostudziła zapędy piłkarzy z Ujanowic. Swoje szanse na podwyższenie wyniku mieli między innymi - kapitan, Maciej Gąsior gdzie po jego uderzeniu z rzutu wolnego bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Tak mijały minuty i "Bad Boy's" dowieźli dwu bramkowe prowadzenie do przerwy. Jak można było się spodziewać, gospodarze ruszą do ofensywy - odrabiać straty. W 60 minucie, drugi raz w tym meczu dobrym podaniem został obsłużony Damian Lach, który po dość przypadkowym odbiciu piłki przez bramkarza trafił do siatki dając trzy bramkowe prowadzenie. Na kolejną bramkę długo czekać nie musieliśmy, bo aż 3 minuty później czwarty raz musiał z siatki wyciągać piłkę Gwiżdż. Po składnej akcji, do bramki rywala trafia Gąsior odbierając nadzieję zawodnikom z Ujanowic na zatrzymanie u siebie choć jednego punktu. Do końca meczu, Dobrzanka starała się kontrolować wynik. Starała? Starała, bo w 83 minucie padł honorowy gol dla gospodarzy. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Janisz, który ustalił wynik tego spotkania. A oto statystyki meczu:

Wywozimy trzy punkty z trudnego terenu, cenne trzy punkty dające pozytywnie patrzeć na losy całego sezonu. Cel na ten sezon powoli zaczyna się spełniać, już w niedzielę kolejny mecz - na wyjeździe z Jaworzanką Jaworzna która w pierwszej kolejce pokonała 4:3 Zenit Kasinka Mała.

AKS Ujanowice 1:4 Dobrzanka Dobra
Bramki: Janisz(83') - Lach(12', 60'),Podgórny(30'),Gąsior(63')
Skład(AKS): Gwiżdż.M- Jasica.M,Kmiecik.P,Nowak.D(63' Gwiżdż.R)-Firlej.D(79'Stach.J),Grabczyk.A-Pławecki.D(84'Kiławiec.R),Pławecki.D(46'Oleksy.P),Janisz.P-Przystał.M,Leś.S
Skład(LKSD): Leśniak-Podgórni,Iwański,Dziadoń.K,Joniec-Podgórny(46'Palkij.D),Dziadoń.K,Gąsior(87'Skwarczek),Palkij.G(50'Palka)-Lach(80'Kulig),Jantos

Dodane przez: Jarrek, wyświetleń: 3424, Skomentowano 0 razy