Wszystkiego naj... naj... najlepszego i wielu wspaniałych bramek w barwach Dobrzanki!

Rzeź niewiniątek! 2017-05-30
20:51:33

Dobrzanie wciąż niepokonani!

Po ubiegłotygodniowej wygranej, nasi seniorzy na własnym stadionie podejmowali rezerwy KS Tymbarku. Osłabieni brakami kadrowymi, przystępowaliśmy do meczu z bardzo nam niewygodnym przeciwnikiem, bowiem w dwóch poprzednich meczach w tym sezonie udało nam się z nimi wygrać tylko 3:0 i po morderczym meczu w Tymbarku – 3:2. Ale w końcu grał lider Limanowskiej B Klasy na zamykający tabelę zespół – jaki inny scenariusz niż zwycięstwo gospodarzy był możliwy?

Kilka minut po 16-stej rozpoczął się mecz, który miał przybliżyć naszych seniorów do awansu o szczebel wyżej. Warto zaznaczyć, że w tym sezonie jeszcze nie przegraliśmy żadnego meczu! To spotkanie było czasem debiutów kilku juniorów, mowa tutaj oczywiście o młodszym bracie naszego podstawowego stopera – Rafała Żabówki, oraz o utalentowanym bramkarzu juniorów. Od początku ‘Bad Boys’ ruszyli zdecydowanie do ataku. Już w czwartej minucie Adam Jasiński wykorzystuje perfekcyjne podanie w uliczkę od Karola Dziadonia i otwiera wynik spotkania. Dosłownie kilka sekund później mieliśmy już wynik 2:0! Żywa legenda klubu – Maciej Gąsior posłał otwierające podanie do Michała Kuchty, który pewnie wykorzystał swoją 100% sytuację. Mimo korzystnego wyniku gospodarze nie zwalniali tempa. Kolejna bramka padła po dziesięciu minutach i ponownie na listę strzelców wpisał się Michał Kuchta. Ten dzień należał całkowicie do zawodników wywodzących się rodem z Jurkowa – kolejne trafienia w tej połowie dołożył dwukrotnie Jasiński i na przerwę zawodnicy schodzili z wynikiem 5:0 dla gospodarzy.

Druga połowa to czas zmian. Pewni siebie Dobrzanie spuścili trochę z tempa i powoli starali dowieźć ten wynik do końca meczu. Druga sprawa jest taka… że rezerwy Tymbarku przez całe 90 minut nie potrafiły jakoś konkretnie zagrozić naszej bramce. My natomiast dołożyliśmy jeszcze dwa trafenia za sprawą Michała Kuchty, który razem z Adamem Jasińskim skompletowali w tym meczu po hattricku oraz Wojtka Dziadonia, który wręcz po samodzielnej akcji zakończył strzelaninę w Dobrej. Niezmiernie ważne zwycięstwo seniorów! Za tydzień wydaje się być – najważniejszy mecz sezonu – wygrana w Jaworznej z Jaworzanką daje nam już pewny awans do „Serie A”. Warto również wspomnieć o dobrej postawie debiutujących juniorów – Robert niestety musiał zostać zmieniony w skutek kontuzji pod koniec pierwszej połowy, natomiast Krzysiek Palkij został zmieniony w drugiej połowie. Będzie to dla nich niewątpliwie cenne doświadczenie!

Także już za tydzień w niedzielę kolejne, chyba najważniejsze starcie w tym sezonie. Jedziemy na trudny teren do Jaworznej, gdzie o punkty tam jest bardzo trudno. Czy damy radę? Przekonamy się o tym w niedzielę o 11!

Dobrzanka Dobra 7:0 (5:0) KS II Tymbark
Bramki: 4'22'32'Jasiński,6'16'62'Kuchta,88'Dziadoń
Skład: Palkij(58'Gąsior)-Niedojad,Żabówka(42'Kulpa),Dziadoń,Krywoborodenko(69'Brzeń)-Zawada-Palka,Dziadoń,Gąsior(69'Hołuj),Jasiński-Kuchta

Dodane przez: Lelkosław, wyświetleń: 3651, Skomentowano 0 razy