2021-05-02 17:30

Klęska i falstart Juniorów na początek! 2011-03-26
12:48:44

Poprad Muszyna 5:1(2:1) DOBRZANKA DOBRA

Kiepski początek piłkarskiej wiosny zaliczają dziś dobrzańscy juniorzy. Po męczącej, usypiającej wręcz podróży, przyszło się im zmierzyć z Popradem Muszyna. Szeroka kadra, pozwoliła trenerowi wybrać optymalny skład, ale i też niestety kazała wysłać kilku chłopaków na trybuny. Pogoda, jak to w marcu, nieprzewidywalna dzisiejszego ranka nie dopisała szczególnie. Równo o dziesiątej rozległ się pierwszy gwizdek sędziego, dziś chyba „sędziego” jedynie z nazwy. W praktyce nazwijmy go 12. zawodnikiem drużyny gospodarzy. Sam mecz, zapowiadał się dość wyrównanie i nie zwiastował tak wysokiego wyniku. W pierwszych 10 minutach, obie drużyny zagroziły sobie nawzajem po razie, z naszej strony atakował D. Lach, a z drugiej, jeden z piłkarzy gospodarzy obił poprzeczkę bramki S. Kołodzieja. Gra toczyła się w środkowej strefie boiska, ale to gospodarze stwarzali większe zagrożenie. I oto w 23. minucie po dośrodkowaniu z lewego boku, piłka przechodzi wzdłuż pola karnego a zawodnik Popradu pewnym strzałem nie daje zbyt wielu szans naszemu golkiperowi. Obrona popełniała dziś sporo detalicznych błędów. W 33. minucie Dobrzanka stanęła przed szansą wyrównania wyniku jednak strzał Łukasza Chochoła, obrońca gospodarzy wybił z linii bramkowej. Co się jednak odwlecze to nie uciecze. W 43. minucie meczu, po dośrodkowaniu M. Bienia z rzutu rożnego pięknym plasowanym strzałem popisał się M. Krywoborodenko i tym samym zremisował stan meczu. Niestety na niewiele się to zdało bo po dwóch minutach mieliśmy już 2:1. Po rzucie wolnym dla Popradu, niepilnowany zawodnik gospodarzy wykorzystuję okazję do dobitki umieszczając piłkę pod poprzeczką. Fatalny gol do szatni. Drugą odsłonę zaczynamy bez zmian w składzie, za to z większą aktywnością z przodu, coraz lepiej radził sobie K. Stopka rozkręcając się z minuty na minutę. Cała drużyna starała się łapać swój rytm. I z tej okazji popis postanowił dać również i sędzia liniowy, który ni z tego ni z owego gwizdnął spalony D. Lacha gdy młody napastnik wychodził już na pozycję „sam na sam”. Ha! Ale to jeszcze nic, najwidoczniej panowie liniowi stanęli dziś w szranki w tym kto bardziej gości skrzywdzi. Bezapelacyjnie wygrywa ten drugi, która z kapelusza wyciąga rzut karny dla Popradu! Po akcji gospodarzy, już w polu karnym wślizgiem ratuje się Ł. Chochół i robi to więcej niż przyzwoicie, czysto,a sędzia główny wpierw puszcza grę, jednak jak się okazuje żywiołowe ruchy pana liniowego zmuszają go do zmiany decyzji i po chwili mamy 3:1, w 63. minucie gry. Osiem minut później dochodzi do zmian w ekipie gości, zmęczonych, M. Kubowicza i M. Bienia, zmieniają odpowiednio K. Chochół i D. Skwarczek, zaś dwie minuty wcześniej na placu gry pojawił się W. Kołodziej, a Łukasz Chochół obejrzał kartonik koloru żółtego. Jak widać działo się wiele w tych szóstych dziesięciu minutach meczu. W 74' wynik znów ulega zmianie, po raz czwarty z siatki piłkę zmuszony jest wyjąć po kontrze gospodarzy, S. Kołodziej, który po kolejnych czterech minutach wraz z A. Palką opuszcza plac gry, na rzecz A. Leśniaka i M. Kuliga. W tych ostatnich dziesięciu minutach Dobrzanka zdołała oddać aż 7(!) strzałów, wykonać 3 rzuty rożne, obejrzeć jedną żółtą kartkę, niestety stracić gola i co najciekawsze choć niezbyt chyba potrzebne nauczyć się jaki w sposób niebanalnie połączyć grę w piłkę nożną, z grą w piłkę siatkową, a przy tym nie wylecieć z boiska. A no i sędzia starł się z naszym trenerem. Choć to akurat nie dziwne, bo potrzeba by anielskiego spokoju by nie wyjść z równowagi oglądając pokaz pana z gwizdkiem którym można okrasić tytułem „Jak wypaczyć wynik meczu”. Reasumując, wynik za wysoki, sędzia zbyt kiepski, a nasza młoda drużyna potrzebuje zgrania i zimnej krwi. Mecz był na remis, co najwyżej zwycięstwo bramką jedną nie czterema, ale minuta 63. i błąd sędziego zaważył na losach meczu, będąc przełomowym momentem tej wyrównanej walki. Kiepski początek wiosny, ale nie jest ważne jak zaczynasz ważnym jest jak kończysz. DOBRA: Kołodziej(80 Leśniak)- Jantos(67 Kołodziej W), Podgórny, Chochół Ł, Palka(80 Kulig)- Krywoborodenko,  Kubowicz(70 Chochół K), Miśkowiec, Bień(70 Skwarczek)- Lach, Stopka Gol: 43' M.Krywoborodenko Statystyki: Strzały: Dobrzanka 15-15 Poprad Strzały celne: Dobrzanka 7-10 Poprad Spalone: Dobrzanka 3-3 Poprad Rzuty rożne: Dobrzanka 8-2 Poprad Żółte(czerwone) kartki: Dobrzanka 4(0)-2(0) Poprad
Dodane przez: redakcja&Marcel, wyświetleń: 3190, Skomentowano 0 razy