2021-05-02 17:30

Lider wygrywa w Dobrej. 2011-04-02
16:33:18

Trampkarze Dobrzanki nie dali rady.

Kolejny a zarazem drugi mecz rundy wiosennej przyszło nam rozegrać w piękny, pogodny dzień na naszym jakże "wyśmienitym" boisku. Rywalem dzisiejszych zmagań był zespoł z Nowego Sącza, tamtejszy Dunajec II, a aktualnie lider naszej ligi. Mecz rozpoczął się około godz. 12:30.
Wraz z pierwszym gwizdkiem obie drużyny ruszyły zdecydowanie do ataku. Pierwsi okazję mieli sądeccy zawodnicy, a mianowicie Michał Rosiek wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem i nie pudłuje strzelając pierwszego gola w meczu.. 0:1! Nie tak miał się ten mecz zacząć.Dobrzanie od razu chcieli zniwelować tą stratę, czego efektem był rzut wolny z okolic 30 metra.Do piłki podchodzi Karol Skwarczek, robi zamach.. Strzela! Piłka odbija się od poprzeczki, bramkarz nieudolnie próbuje wybić piłkę.. Udało mu się, lecz do piłki dopada Szymon Gąsior.. Strzela prawie ze na pustą bramkę! Nie trafił.. Ale sędzia uznaje bramkę! Jak? Tak, że bramkarz wybijał piłkę już po za linią bramkową i mamy wyrównanie! 1:1!! Szybko padły dwie bramki. Później inicjatywe przejęli zawodnicy Dunajca. Około 30 minuty Dunajec strzelił dosyć kontrowersyjną bramkę. Surma dostał podanie od kolegi z drużyny po czym wyszedł sam na sam strzelając na 1:2. Wszstko wyglądało by dobrze, gdyby nie to, że uczynił to, będąc na 2 metrowym spalonym, lecz "wspaniałe" trio sędziowskie zapomniało o czymś takim co to jest spalony i tym oto sposobem Dobrzanka przegrywa 1:2. Obie drużyny dowiozły ten wynik do przerwy.

Po przerwie większość kibiców(na meczach trampkarzy nie spotykana ilość ;p) myślało oglądnąć ładną techniczną piłkę. Pomylili się i to o bardzo. Oba zespoły zafundowały kibicom ostrą, wręcz brutalną grę z dużą ilością dodatkowych podtekstów. W 45 minucie Dunajec podwyższa swoje prowadzenie, ładną techniczną akcją. Wyrzut z autu do Kuźmy który idealnie wystawił do Migacza, który z niewiadomo jakich powodó został bez krycia. Migaczowi nie pozostało nic innego jak strzelić bramkę.. 1:3!! Chwilę później mieliśmy ciekawe stracie. Jeden z kibiców zbyt energicznie zareagował na sytuację na boisku, co doszło do nie przyjemnej dyskusji między zawodnikami i trenerami. Trzeba przyznać że sędziowie wcale sobie nie radzili w tym meczu. Odgizdywali śmieszne faule, a tych poważnych nie widzieli. Obie drużyny grały agresywnie. Pod koniec Dobrzanka przycisnęła chcąc doprowadzić do zniwelenia strat. Na nic się to zdało.. W 70 minucie rzut wolny miał Dunajec. Wykonywał go Iwański, który strzelając ustalił wynik spotkania na 1:4!! Błąd Jarka, źle obliczył lot piłki i jakoś dziwnie nie doskoczył do niej, dzięki czemu Iwański strzelił gola pod samą poprzeczkę. Sędzia zakończył to żenujące widowisko gdzie dominowała gra faul i przepychanki słowne. Przegraliśmy mecz pod względem fizycznym i technicznym. Nasza gra obronna nie jest jeszcze w pełni sprawna. Kolejny mecz już za tydzień na pięknym boisku w Stróży! Zapraszam!

Dobrzanka Dobra 1:4(1:2) Dunajec II Nowy Sącz

Bramki: 5'Skwarczek-3'Rosiek,30'Surma,45'Migacz,70'Iwański

Skład Dobrzanka: Gąsior.J-Brzeń.D(65'Pałys.K),Walczak.M,Jarosz.T,Koza.M-Skwarczek.K,Kuchta.M(55'Krywobodorenko.M),Kulig.D(65'Smaga.K),Mysza.K-Mysza.D(65'Sołtys.A),Gąsior.S(65'Tąta.K)

Skład Dunajec: Hyclak-Kuźma,Kuriata,Więcek,Piszczek-Iwański,Kurowski,Migacz,Ziemianek-Rosiek,Surma

Dodane przez: Jarrek, wyświetleń: 3259, Skomentowano 0 razy