2021-05-02 17:30

Wyjazdowe zwycięstwo Juniorów! 2011-08-31
20:52:35

Hart Tęgoborza 1:3(1:2) DOBRZANKA DOBRA Gole: 2x Iwański Marcin, Krywoborodenko Marcin

Dobrzanka gościła dziś na boisku Harta Tęgoborze, drużyny która zdobyła sześć punktów w pierwszych dwóch meczach i mogła się pochwalić bramkowym bilansem: 5:0. My zaś przyjechaliśmy tam mając dwa punkty zdobyte w dwóch remisowych pojedynkach. (0-0 z Sokołem SS, 4-4 z Kolejarzem).
Mecz rozpoczął się od szansy Dobrzanki, którą jednak zaprzepaścił D. Lach.Po kilku dobrych minutach Dobrzanki, swoją szansę miał Hart. I jej nie zmarnował. Stratę piłki w środku boiska, gospodarze wykorzystali bezbłędnie. Strzałem obok bramkarza, zawdonik rywali dał im prowadzenie.
To trzeba przyznać trochę podcięło skrzydła naszym piłkarzom, wymuszając przy tym kilka drobnych błędów i niepotrzebne zdenerwowanie. Jednak już w 30. minucie, goście odżyli a to za sprawą bramki, autorstwa M. Krywoborodenki.Najpierw dobrze zachował się A. Palka naciskając przeciwnika, wymusił jego błąd, co pozwoliło mu dograć do D.Lacha który z kolei uderzył na bramkę rywala, a dzięki bardzo niefortunnej interwencji golkipera, do pustej bramki wpakował ją właśnie Krywo.
Wyraźnie obudzona Dobrzanka poszła za ciosem i już osiem minut później objęła pierwszy raz prowadzenie. Dobre dośrodkowanie Krywa na bramkę, strzałem głową zamienił Marcin Iwański.
Na drugą połowę zamiast K. Chochoła wychodzi Maciej Kulig.
Jak można było się spodziewać, gospodarze wyszli na kolejne 45 minut z zamiarem odrobienia strat. Przez ten czas dużo dośrodkowań szło w pole karne gości, jednak albo szybko zostawały powstrzymane, lub po prostu mijały się z celem. W miarę upływu czasu, ilość ataków gospodarzy malała. Natomiast Dobrzanka przejęła kontrola nad meczem, czego efektem był trzeci gol. po raz kolejny w polę karne dośrodkował M. Krywoborodenko i po raz kolejny, tym razem nogą, piłkę w siatce umieścił M. Iwański. Brawa dla niego, bo rzadko zdarza się, żeby obrońca, szczególnie środkowy, ustrzelił bramkowy dublet.
Pierwsze trzy punkty to dobra wiadomość. Nasze aspiracje z każdym dobrym meczem wzrastają. W sobotę ciężki rywal, Glinik Gorlice przyjeżdża do Dobrej. Jeśli chodzi o pomeczowe starcia, to opuśćmy na nie zasłonę milczenia. Wszystko zostaje na boisku. A kto na był lepszy, sam wynik ukazuje najlepiej. DOBRA: Leśniak- Jantos, Chochół Ł, Iwański, Skwarczek(55 Palka A II)- Krywoborodenko, Miśkowiec(85 Skwarczek), Kubowicz, Palka A- Chochół K(45 Kulig), Lach(90 Niedojad)

Dodane przez: redakcja, wyświetleń: 3306, Skomentowano 0 razy